Úvod Reference Kvetoucí lavička v Ostravě

Kvetoucí lavička v Ostravě

Kvetoucí lavička v Ostravě

V Ostravě na sídlišti mají nové lavičky a to ne jen tak obyčejné. Jsou to velké květináče, na kterých je přidělaný pevný sedák, takže květináč splňuje i funkci lavičky

Celé to vzniklo jako nápad jedné ostravské místní samosprávy, která má občas problém s vandalismem, ale kvůli pár jedincům nechce nechat své obyvatele bez městského mobiliáře. Proto si u nás objednali půl tunový květináč a na něj jsme namontovali lavičku z velmi odolného dřeva kterým je sibiřský modřín.

Celý tento kus je velmi odolný nejen vůči počasi, ale také vůči vandalismu.

  • Půdorys samotného květináče je 40 x 120 cm
  • Výška květináče je 100 cm
  • Váha jedné kvetoucí lavičky je 500 kg

Sedák lavičky je v pohodlné výšce od země, takže se na lavičce opravdu dobře sedí. Na jaře samospráva osadí lavičky květinami a vznikne kvetoucí lavička.

Jak vypadají kvetoucí lavičky v Ostravě na sídlišti?

tn_obrazek_194.jpg

tn_obrazek_193.jpg

tn_obrazek_192.jpg

tn_obrazek_191.jpg

tn_obrazek_190.jpg

Chtěli byste také vyrobit podobnou lavičku na míru? Napište nám, nás betonování baví a společně určitě něco vymyslíme.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

RSSRSS

Novinky

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

17. 2. 2021

Nový piknikový stůl s kterým je minimální údržba a je náročné ho přenést, což bereme jako výhodu. Např. při umístění v odlehlých částech. O této inovaci jsme snili dlouho, ale až díky koroně jsme si na tuto novinkou udělali čas. Absolutně bezúdržbové a všem živlům odolné betonové sezení lavic se stolem. Vhodné zejména do veřejných prostor, ale doslova se neztratí ani na vaší zahradě na samotě.

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

17. 10. 2018

Vyrobili jsme naprosto unikátní odpadkový koš, který umožní lidem jednoduše a rychle třídit odpad přímo na ulici. Každý den v každém koutě na naší planetě vidíme potřebu třídit odpadky. Pokud i vy třídíte odpad, ale nikdy ve městě nemůžete najít ten správný odpadkový koš, kam hodit igelitový pytlík a kam zase papírový obal, máme řešení.

Dubová prkna na lavičkách i stolech

Dubová prkna na lavičkách i stolech

13. 5. 2016

Česká alternativa k tropickému dřevu - dubové dřevo. Dubové dřevo je tvrdé, pevné a trvanlivé. Z našich dřev nejlépe vzdoruje povětrnostním podmínkám a střídání vlhka a sucha. V minulosti se z dubového dřeva vyráběla mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky, sudy a my jsme je od letoška začali dávat na naše lavičky.

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

11. 5. 2015

Betonové lavičky jsou neodmyslitelnou součástí městských mobiliářů. Zdobí parky, zahrady, ulice, náměstí i pěší zóny. A protože jsou velmi oblíbené, rozšířili jsme pro vás nabídku betonových laviček o další 2 kousky.

Zobrazit všechny novinky