Úvod Reference Kvetoucí lavička v Ostravě

Kvetoucí lavička v Ostravě

Kvetoucí lavička v Ostravě

V Ostravě na sídlišti mají nové lavičky a to ne jen tak obyčejné. Jsou to velké květináče, na kterých je přidělaný pevný sedák, takže květináč splňuje i funkci lavičky

Celé to vzniklo jako nápad jedné ostravské místní samosprávy, která má občas problém s vandalismem, ale kvůli pár jedincům nechce nechat své obyvatele bez městského mobiliáře. Proto si u nás objednali půl tunový květináč a na něj jsme namontovali lavičku z velmi odolného dřeva kterým je sibiřský modřín.

Celý tento kus je velmi odolný nejen vůči počasi, ale také vůči vandalismu.

  • Půdorys samotného květináče je 40 x 120 cm
  • Výška květináče je 100 cm
  • Váha jedné kvetoucí lavičky je 500 kg

Sedák lavičky je v pohodlné výšce od země, takže se na lavičce opravdu dobře sedí. Na jaře samospráva osadí lavičky květinami a vznikne kvetoucí lavička.

Jak vypadají kvetoucí lavičky v Ostravě na sídlišti?

tn_obrazek_194.jpg

tn_obrazek_193.jpg

tn_obrazek_192.jpg

tn_obrazek_191.jpg

tn_obrazek_190.jpg

Chtěli byste také vyrobit podobnou lavičku na míru? Napište nám, nás betonování baví a společně určitě něco vymyslíme.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

RSSRSS

Novinky

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

17. 10. 2018

Vyrobili jsme naprosto unikátní odpadkový koš, který umožní lidem jednoduše a rychle třídit odpad přímo na ulici. Každý den v každém koutě na naší planetě vidíme potřebu třídit odpadky. Pokud i vy třídíte odpad, ale nikdy ve městě nemůžete najít ten správný odpadkový koš, kam hodit igelitový pytlík a kam zase papírový obal, máme řešení.

Dubová prkna na lavičkách i stolech

Dubová prkna na lavičkách i stolech

13. 5. 2016

Česká alternativa k tropickému dřevu - dubové dřevo. Dubové dřevo je tvrdé, pevné a trvanlivé. Z našich dřev nejlépe vzdoruje povětrnostním podmínkám a střídání vlhka a sucha. V minulosti se z dubového dřeva vyráběla mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky, sudy a my jsme je od letoška začali dávat na naše lavičky.

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

11. 5. 2015

Betonové lavičky jsou neodmyslitelnou součástí městských mobiliářů. Zdobí parky, zahrady, ulice, náměstí i pěší zóny. A protože jsou velmi oblíbené, rozšířili jsme pro vás nabídku betonových laviček o další 2 kousky.

Betonové květináče najdou všestranné využití

Betonové květináče najdou všestranné využití

12. 3. 2015

Odolné betonové květináče jsou základní součástí městského mobiliáře. Pro letošní rok jsme si pro vás přichystali novinku - čtvercový venkovní květináč z hladkého pohledového betonu.

Zobrazit všechny novinky