Úvod Výroba

Z čeho vyrábíme městský mobiliář?

  • Zabýváme se výrobou městského mobiliáře. Vybírat můžete z bohatého sortimentu, nebo si objednat zakázkovou výrobu na míru.
  • Vyrobený mobiliář k vám přivezeme vlastními vozy, nebo zašleme pečlivě zabalené kurýrní službou.

Pracujeme s vysoce kvalitními materiály, které vzájemně kombinujeme. 

Dřevo

Smrkové dřevo

Smrkové dřevo

Nejvíce osvědčený typ dřeva. Na lavičky jej montujeme v základním provedení v kvalitě A/B dle normy ČSN. 

Každý kus dřeva napouštíme fungicidním napouštědlem, které ho chrání proti hnilobně, modrání nebo dřevokaznému hmyzu. Penetruje do hloubky a dlouhodobě dřevo chrání. Vyrovnává savost podkladu a optimalizuje strukturu natíraného materiálu pro nanášení další vrstvy vrchního nátěr, např. lazury.

Poté aplikujeme 2 nátěry syntetickou tenkovrstvou lazurou, která se z větší části vsákne do struktury dřeva a tím ho skvěle chrání proti povětrnostním vlivům, UV záření a krásně zvýrazňuje jeho strukturu. Tenkovrstvou lazuru používáme proto, že silnovrstvá lazura nemá tak dobré vlastnosti, navíc se nevsakuje hluboko do struktury dřeva a zůstává na povrchu. Silná vrstva lazury teplem poté pracuje a může se odloupávat.

Tropické dřevo

Tropické dřevo

Používáme tropické dřevo Iroko, které o své místo na výsluní soupeří s teakem. Díky svým vlastnostem ho však může v mnoha případech nahradit, stejně jako například dubové dřevo. Je vhodné pro venkovní použití s vyššími nároky na pevnost. Dokonce vydrží i bez impregnace déle než borovice impregnovaná kreostovým olejem.

Tropické dřevo napouštíme vysoce kvalitním olejem určeným speciálně pro tropické dřeviny. Olej zvýrazní zajímavou strukturu dřeva a chrání ho proti zešednutí. Pro zachování vzhledu je nutné olej aplikovat 1-2 ročně. Bez opakované aplikace oleje dřevo šedne. To mu ale dodává velmi zajímavou patinu.

Dřevo dle vašeho výběru

Naše výrobky vám můžeme vyrobit i z jiných druhů dřevin, ať už našich či exotických. 


Kov

Ukázka lavičky z litiny

Při výrobě městského mobiliáře pracujeme s konstrukční ocelí, nerezem a litinou. Přečtěte si, jaké různé povrchové úpravy využíváme a seznamte se s jejich výhodami. 

Nátěr antikorozní barvou v libovolném odstínu

Aplikujeme vždy 2 vrstvy nátěru syntetickou barvou určenou pro exteriér. Výhodou této úpravy je zejména nízká cena a kvalitní ochrana kovu proto korozi.

Tento typ úpravy je vhodný zejména pro litinu. Železné konstrukce mohou být také upraveny nátěrem a ochrana železa zůstává kvalitní. Je však nutné počítat s možností viditelnosti drobných tahů štětcem vzniklých při nátěru. Vzhled natřené konstrukce nikdy nebude takový jako nástřik práškovou barvou. Pokud požadujete opravdu dokonalý hladký vzhled železa jako na karoserii automobilu, doporučujeme úpravu práškovou žárově vypalovanou barvou komaxit.

Práškové žárově vypalovaná barva komaxit

Tato úprava zajistí železným konstrukcím naprosto dokonalý hladký lakovaný vzhled, navíc je chrání proti korozi. Po nanesení práškové barvy vypálíme výrobky ve vypalovací peci, kde při teplotě 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí práškové barvy k povrchu výrobku.

Žárové zinkování

Tento typ úpravy je nejdokonalejší ochranou železa proti korozi s účinností desítek let. Odolnost vůči mechanickému poškození otěrem je nejvyšší ze všech tří variant úpravy kovů.

Železné kontrukce umístíme do lázně z roztaveného zinku, kde se na povrchu materiálu vytvoří vrstva železa a zinku vysoce odolná proti otěru. Vzhled je vždy podobný, a to stříbrno-bílý žíhaný. Bohužel zde není možnost jiných barevných odstínů. Ovšem v kombinaci s ostatními materiály získávají žárově zinkované výrobky atraktivní vzhled podpořený výbornou antikorozní ochranou.


Beton

Ukázka prostého betonu u květináče

Vyrábíme kvalitní železobetonové konstrukce z pohledového betonu. Náš beton nemusí být jen klasicky šedý ale může být i barevný například černý, červený, hnědý nebo žlutý. Výhodou betonových výrobků v městském mobiliáři je zejména jejich vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a vandalismu.


Plast

Ukázka plastového prkna na lavičce

Při výrobě některých našich výrobků pracujeme i s plasty. Jedná se o technické recyklované plasty, které jsou vhodné zejména pro lavičková prkna a obložení odpadkových košů. Tyto plasty jsou barevně i tvarově stálé a mají dlouhou životnost.

Do plastových lavičkových prken frézujeme pro zvýšení odolnosti a eliminací prohýbání kovové výztuhy. Ovšem s určitou tvarovou deformací je nutné u plastů počítat.

Chcete nás oslovit s nabídkou tvorby městského mobiliáře na míru? Napište nám základní údaje do formuláře a my se Vám ozveme.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

RSSRSS

Novinky

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

17. 2. 2021

Nový piknikový stůl s kterým je minimální údržba a je náročné ho přenést, což bereme jako výhodu. Např. při umístění v odlehlých částech. O této inovaci jsme snili dlouho, ale až díky koroně jsme si na tuto novinkou udělali čas. Absolutně bezúdržbové a všem živlům odolné betonové sezení lavic se stolem. Vhodné zejména do veřejných prostor, ale doslova se neztratí ani na vaší zahradě na samotě.

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

17. 10. 2018

Vyrobili jsme naprosto unikátní odpadkový koš, který umožní lidem jednoduše a rychle třídit odpad přímo na ulici. Každý den v každém koutě na naší planetě vidíme potřebu třídit odpadky. Pokud i vy třídíte odpad, ale nikdy ve městě nemůžete najít ten správný odpadkový koš, kam hodit igelitový pytlík a kam zase papírový obal, máme řešení.

Dubová prkna na lavičkách i stolech

Dubová prkna na lavičkách i stolech

13. 5. 2016

Česká alternativa k tropickému dřevu - dubové dřevo. Dubové dřevo je tvrdé, pevné a trvanlivé. Z našich dřev nejlépe vzdoruje povětrnostním podmínkám a střídání vlhka a sucha. V minulosti se z dubového dřeva vyráběla mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky, sudy a my jsme je od letoška začali dávat na naše lavičky.

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

11. 5. 2015

Betonové lavičky jsou neodmyslitelnou součástí městských mobiliářů. Zdobí parky, zahrady, ulice, náměstí i pěší zóny. A protože jsou velmi oblíbené, rozšířili jsme pro vás nabídku betonových laviček o další 2 kousky.

Zobrazit všechny novinky