Úvod Novinky Zjistěte, jaký je význam slova mobiliář

Zjistěte, jaký je význam slova mobiliář

08.12.2014 11:59

Zjistěte, jaký je význam slova mobiliář

V etymologickém slovníku a nauce o původu slov bychom našli vysvětlení, že mobiliář je veškeré mobilní vybavení či přenosné zařízení objektu. Mobiliář se vyskytuje také jako synonymum k nábytku. Významově se ale hodí spíše pro popis vybavení do větších, otevřených nebo venkovních prostor. A právě takový mobiliář nabízí naše společnost ADVAS.

Význam slova mobiliář u nás zahrnuje zahradní lavičky, stojany na kola, plastové odpadkové koše, květináče a další výrobky z betonu, litiny, oceli a dřeva. Je to mobiliář do velkých měst i malých vesniček, do veřejných a administrativních prostor i do parků a městských nebo soukromých zahrad. Návrhy a výrobou tohoto vybavení se zabýváme více než 10 let a rádi ho navrhneme a naceníme i vám.

Ačkoliv význam slova mobiliář zahrnuje přenosné zařízení, naše vybavení lze kotvit do země, aby bylo lépe chráněné vůči nepřízni počasí nebo vandalům.

Máte zájem s námi spolupracovat? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

RSSRSS

Novinky

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

Inovace piknikového stolu. Betonová deska a betonový sedák.

17. 2. 2021

Nový piknikový stůl s kterým je minimální údržba a je náročné ho přenést, což bereme jako výhodu. Např. při umístění v odlehlých částech. O této inovaci jsme snili dlouho, ale až díky koroně jsme si na tuto novinkou udělali čas. Absolutně bezúdržbové a všem živlům odolné betonové sezení lavic se stolem. Vhodné zejména do veřejných prostor, ale doslova se neztratí ani na vaší zahradě na samotě.

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

Vyrobili jsme unikátní venkovní odpadkový koš na tříděný odpad

17. 10. 2018

Vyrobili jsme naprosto unikátní odpadkový koš, který umožní lidem jednoduše a rychle třídit odpad přímo na ulici. Každý den v každém koutě na naší planetě vidíme potřebu třídit odpadky. Pokud i vy třídíte odpad, ale nikdy ve městě nemůžete najít ten správný odpadkový koš, kam hodit igelitový pytlík a kam zase papírový obal, máme řešení.

Dubová prkna na lavičkách i stolech

Dubová prkna na lavičkách i stolech

13. 5. 2016

Česká alternativa k tropickému dřevu - dubové dřevo. Dubové dřevo je tvrdé, pevné a trvanlivé. Z našich dřev nejlépe vzdoruje povětrnostním podmínkám a střídání vlhka a sucha. V minulosti se z dubového dřeva vyráběla mlýnská kola, hamry, piloty k mostům a lávky, sudy a my jsme je od letoška začali dávat na naše lavičky.

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

Rozšířili jsme nabídku betonových laviček

11. 5. 2015

Betonové lavičky jsou neodmyslitelnou součástí městských mobiliářů. Zdobí parky, zahrady, ulice, náměstí i pěší zóny. A protože jsou velmi oblíbené, rozšířili jsme pro vás nabídku betonových laviček o další 2 kousky.

Zobrazit všechny novinky